26632 OCO Preliminary

S-P-01776 Image 1.jpg

Product information

EN
ISKO™ denim is the primary ingredient of jeans. The company offers a product range going from stretched fabrics to authentic denim constructions, but all with advanced technical features. In our top-notch denim mill, ISKO™ develops unique textile concepts applying scientific expertise and research to deliver high-performance denim fabrics. 

ISKO™’s premium technology guarantees day long comfort and freedom of movement, extreme softness to the feel and touch, all thanks to a range of ISKO™ patents ensuring the highest quality standards and a close attention to responsible innovation.

TR
ISKO ™ denim, inovatif teknik özelliklere sahip streç denim kumaştan,  otantik denim tasarımlara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Modern teknoloji ile donatılmış üretim tesislerimizde, ISKO ™, yüksek performanslı denim kumaşlar sunmak için bilimsel uzmanlık ve araştırmalar uygulayarak benzersiz tekstil kavramları geliştirmektedir.

ISKO ™'nun üstün teknolojisi, en yüksek kalite standartlarını ve sorumlu yeniliğe dikkat çeken bir dizi ISKO ™ patenti sayesinde tüm gün süren konforu,  hareket özgürlüğünü, dokunuşa ve hissetmeye karşı kumaşın yumuşaklığını garanti etmektedir. 

Detailed information

Registration number:
S-P-01776
Status:
Registered
Registration date:
March 20, 2020
Valid until:
January 28, 2025
Geographical scopes:
Global

Company information

Company Name:
Empty
Country:
Contact:
Website:

Included products in this EPD

Use this QR code to link directly to this page
QR Code