Lean Desk Systems

S-P-01295_Lean_1.jpgS-P-01295_Lean_2.jpg

Product information

English

Lean, designed by Faruk Malhan, is a desk system aiming to increase efficiency in office space use. Lean users enjoy a greater sense of freedom thanks to its customizable structure that caters to different needs in the workplace. The thinner edges of Lean’s legs are placed on the corners of the specially designed table top with a steel section. When walking around Lean, it appears as if its leg thickness varies, which contributes to its light aesthetic. Lean can be used in diverse settings ranging from individual workplaces to workstations for two to six people. The series also offers a wide range of options in meeting tables, including models where ten people can work together. Lean’s refined look makes it suitable for meeting spaces with different design needs.

 

Turkish

Lean, masa ve yapıya entegre depolama birimlerinden oluşan, tüm kademe ve işlevlerin gereksinimlerini karşılayabilecek bir ofis sistemidir. Bağımsız duran ya da birbirini destekleyen masalardan oluşan gruplarda, masa üzerinden priz gruplarına rahatlıkla ulaşabilme özelliği vardır. Lean, inceliği öne çıkaran tasarımıyla ekonomik ve iş verimini yükselten çözümler sunar. Özel tasarlanan çelik ayak, dışarıyı işaret eden beşgen profili ile tüm köşelerde ince bir görünüm sağlar. Farklı model seçenekleri ile operasyonel kademe ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, ara yönetim, üst yönetim ve toplantı alanlarının gereksinimlerini de karşılamaktadır.

Lean tek kişilik çalışma masası olarak kullanımının yanı sıra, entegre depolama birimleri ve bölücü panelleriyle ikili, dörtlü ve daha fazla sayıda çoklu çalışma masası olarak da kurgulanabilen bir masa sistemidir.

Detailed information

Registration number:
S-P-01295
Status:
Registered
Registration date:
September 5, 2018
Valid until:
April 18, 2021
Geographical scopes:
Global

Company information

Company Name:
Koleksiyon Mobilya Sanayi A.S.
Country:
Turkey
Contact:
Website:

Included products in this EPD

Use this QR code to link directly to this page
QR Code