Tube Storage System

S-P-01302_Tube_1.jpgS-P-01302_Tube_2.jpg

Product information

English

Tube is designed by Studio Kairos as an abstract stacking of volumes that provide a rich variety of utilities. While the cabinets serve as storage units, the empty spaces created between the volumes present exciting alternative areas of use, both to store or to display.

Tube is designed as a fresh solution for storing documents and objects in the new work habitat. Replacing the rhythmically replicated typical file cabinet with doors, the design brings a new approach to the layout options and use of alternative volumes and spaces created while composing its elements.

 

Turkish

Studio Kairos tasarımı Tube yeni iş habitatındaki doküman ve objelerin düzenlenmesi için yeni bir depolama sistemidir. Ritmik olarak çoğalan, geleneksel dosya kabinlerinin yerine geçen bu tasarım, yerleşim seçeneklerine ve parçaların kompozisyonu sırasında oluşturulan alternatif hacim ve alanların kullanımına yeni bir yaklaşım getirir.

Tube'un ana unsuru tekli bir kutudur. Bu sistem soyut enstalasyonların gerçekleştirilebileceği 'kaotik istifleme'lerin yanı sıra, düzenli ve sıralı kompozisyonlara imkan verecek şekilde tasarlanmıştır. Mimar veya mekan planlayıcısı, müşteri ile birlikte istenilen kompozisyonu geliştirebilir.

Konumlandırıldığı yüksekliğe ve fonksiyonuna göre dolap modülleri çekmece şeklinde çekilerek veya yukarı ya da aşağı inen kapak ile açılabilir. İnceltilmiş çizgileri ve detayları olan bu birimler bir araya geldiğinde, kapakları veya kulpları olan tek parçalı bir depolama ünitesine oranla çok daha heykelsi bir görünüm yaratır.

Yan yüzeylerin bir eksende uzatılmasına dayalı geometrisinden dolayı boruya benzetilecek şekilde tasarlanmış olan Tube'da kulp, kapak kenarında yapılan kesim detayında gizlenmiştir. Bu detay, kapağın açılma yönüne bağlı olarak dolabın alt veya üst kısmında yer alır.

Kompozisyonların kullanım şekli, boşluklara yerleştirilen kitap yığınları, çiçekler, aydınlatma elemanları ve aksesuarlar ile ürünün her kurulumuna özgün bir karakter getirecektir. 'açık iş' ilkelerine göre düzenlenen ürün hiçbir projede, aynı unsurlar kullanılsa bile, birbirine benzemeyecektir.

Detailed information

Registration number:
S-P-01302
Status:
Registered
Registration date:
September 6, 2018
Valid until:
April 18, 2021
Geographical scopes:
Global

Company information

Company Name:
Koleksiyon Mobilya Sanayi A.S.
Country:
Turkey
Contact:
Website:

Included products in this EPD

Use this QR code to link directly to this page
QR Code