Log on to environdec

Introduction to EPD (Turkish)

Environmental Product Declaration

ÇEVRESEL ÜRÜN BEYANLARI

EPD belgesi, ürünlerin çevresel performanslarını uluslararası ISO 14025 standardıyla ortaya koyan bir beyandır.

The International EPD® System, EPD belgelerinin geliştirildiği ve kayıtlarının yapıldığı program olup, birbirinden çok farklı ürünler için bu hizmeti sağlamaktadır. Bu sistem uluslararası üçüncü bağımsız kişiler tarafından doğrulanmaktadır.

The International EPD® System Program yöneticisi olan EPD International AB İtalya, İspanya ve Amerika gibi pek çok ülkede faaliyet göstermektedir.

Bize Ulaşın

Uluslararası EPD Sistemi, EPD’ler, İklim Beyannameleri ve Ürün Kategori Kuralları (PCR) ile ilgili sorulariniz ve daha fazla bilgi için Türkiye ofisi EPD Turkey (http://www.epdturkey.org/) ile irtibata geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi (EnglIsh)

Full information is available in English via these links:

EPD BELGESİ NASIL OLUŞTURULUR?

Bir EPD belges, oluşturmak için, Ürün Kategori Kuralları’na (PCR) uygun olarak bir LCA çalışması yapılır. Çalışmanın sonuçları ve PCR ile gerektirilen diğer bilgiler daha sonra EPD rapor formatı için derlenir. EPD belgesi daha sonra onaylanmış bağımsız üçüncü bir tarafça doğrulanır. EPD belgesinin kaydının yapılması ve yayınlanması, süreç boyunca bir yardım masası da olan info@environdec.com adresindeki Sekreterliğe başvurarak yapılır.